ओलीले सुशासन पुरस्कारबाट पाएको एक लाख डलरले ‘राष्ट्रिय प्रतिभा पुरस्कार कोष’ स्थापना गरिने

काठमाडौं – मंसिर १७ गते बसेको मन्त्रिपरिषद बैठकले प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीलाई युनिभर्सल पिस फेडेरेसनबाट नेतृत्व तथा सुशासन पुरस्कारमार्फत प्राप्त भएको एक लाख अमेरिकी डलरमा सरकारबाट त्यति नै रकम थप गरेर ‘प्रधानमन्त्री राष्ट्रिय प्रतिभा पुरस्कार कोष’ स्थापना गर्ने निर्णय गरेको छ ।

मन्त्रिपरिषद बैठकले गरेका निर्णयहरु जानकारी गराउन गरिएको पत्रकार सम्मेलनमा सञ्चार, सूचना तथा प्रविधि मन्त्री गोकुलप्रसाद बास्कोटाले शान्ति, सुशासन, नवप्रवर्तन, वैज्ञानिक खोज तथा अनुसन्धान र विकासका क्षेत्रमा योगदान पुर्याउने व्यक्तिलाई यो पुरस्कार दिइने निर्णय भएको जानकारी दिनुभयो ।

त्यस्तै सरकारले महाकवि लक्ष्मीप्रसाद देवकोटाको डिल्लीबजारमा रहेको आवासलाई संग्रहालय बनाउने निर्णय गरेको मन्त्री बास्कोटाले जानकारी दिनुभयो ।

त्यस्तै सरकारले स्वास्थ्य बीमा बोर्डको कार्यकारी निर्देशकमा मोरङका रमेशकुमार पोखरेललाई नियुक्त गरेको छ ।

मन्त्रिपरिषद बैठकले पुथा उत्तरगंगा गाउँपालिका, पूर्वी रुकुमको केन्द्र साविकको कोल गाविसको कार्यालयबाट सारेर तक्सेरामा राख्ने निर्णय गरेको छ ।

त्यस्तै सरकारले ललितपुरको भैँसेपाटीमा रहेको सैँबु आवास क्षेत्रमा सांसद आवासका लागि छुट्याइएको १४९ रोपनी जग्गामा राष्ट्रिय सभाका अध्यक्ष, उपाध्यक्ष,उपसभामुख र मन्त्रीहरुका लागि २७ वटा आवास भवन तथा प्रदेश प्रमुख र मुख्यमन्त्री आवास सम्पर्क कार्यालयका लागि १४ वटा भवन निर्माण गर्ने निर्णय पनि गरेको छ ।

त्यस्तै ललितपुरको पुल्चोकमा रहेको मन्त्री निवास परिसरमा १० वटा राजकीय अतिथि गृह निर्माण गर्ने सरकारले निर्णय गरेको छ ।

मन्त्रिपरिषद बैठककाे निर्णय

प्रतिक्रिया दिनुहोस्

error: Content is protected !!