एक हजार र पाँच सय दरका नोट बन्द गर्ने तयारीमा

नेकपाका सांसद महेश बस्नेतले सम्पत्ति शुद्धिकरणका लागि ठुला नोट प्रतिबन्ध गर्नुपर्ने सरकारलार्इ सुझाव दिएका छन् । अर्थ समितिको बैठकमा बोल्दै सांसद बस्नेतले ठुला नोटको प्रतिबन्ध लगाउने वित्तिकै आफै सम्पत्ति शुद्धिकरण निवारण हुने बताए । सांसद बस्नेतले एक हजार र पाँचसय दरका नोट प्रतिबनध लगाउनुपर्ने बताएका हुन् ।

सम्पत्ति शुद्धिकरण ठुलो समस्याको रुपमा देखिएको भन्दै त्यसलाई त्यसको निवारणको लागि पनि ठुला नोटको प्रतिबन्ध गरेर नयाँ नोट प्रचलनमा ल्याउनुपर्ने तर्क गरे ।

भारतले निश्चित समयका लागि नोट प्रतिबन्ध गरेजस्तै नेपालले पनि त्यस्तै गर्नुपर्ने धारणा उनले राखे । सांसद बस्नेतकाे यस्ताे धारणा र सुझावका कारण ठुला ब्यापारीहरुकाे मनमा चिसाे पसेकाे छ। ठुला ब्यापारीहरुबीच सांसद बस्नेतकाे भनार्इले खैलाबैला नै मचाएकाे एक ब्यापारीले बताए।

प्रतिक्रिया दिनुहोस्

error: Content is protected !!