लगातार परेको पानीले रौतहट डुबानमा, प्रहरीको क्याम्प समेत डुबानमा

लगातार परेको पानीले रौतहटको अधिकांश जमिन डुबानमा परेसँगै नेपाल प्रहरी तथा सशस्त्र प्रहरीको क्याम्प समेत डुबानमा परेका छन् । गत आईतबार देखि निरन्तर रुपमा भईरहेको वर्षाको कारण बकैया र बागमती नदिमा आएको बाढीको पानीले सशस्त्र प्रहरी तथा नेपाल प्रहरी कार्यालयहरू डुबानमा परेपनि सुरक्षाकर्मीले बाढी पिडितको उद्धारमा खटेको पाइएको छ ।

झाझ खोलामा आएको बाढीले रौतहटको हजमिनियामा रहेको सशस्त्र प्रहरीको ११ नम्बर गण नै डुबानमा परेका छन् । बाढीको पानी गणमा प्रवेश गर्न थालेपछि सशस्त्र प्रहरीले कार्यालयका सामनहरू सुरक्षित स्थानमा राखेर बाढी पिडितको उद्धार कार्यमा जुटेका छन् ।

सशस्त्र प्रहरीको ११ नम्बर गणमा मंगलबार राति १२ बजे झाझ खोलामा आएको बाढी प्रवेश गरी ३ फिटमाथि हुन लागेपछि सशस्त्र प्रहरीका सवारी साधनहरू, खाद्यान्न सामग्रि एवं बन्दोबस्तीका सामान सामानहरू सुरक्षित स्थानमा सारिएको ११ नम्बर गणका प्रम्ख एसपी रविनराज कर्णजितले बताए ।

बागमती र बकैया नदीमा आएको बाढीको पानी सदरमुकाम गौरमा प्रवेश गर्न थालेपछि गौर भन्सार कार्यालय नजिक रहेको सशस्त्र प्रहरीको वेस क्याम्प र लक्ष्मीपुर वेलविछवा वेस क्याम्प समेत ड्बानमा परेका छन् ।

जतिसुकै आफुहरू संकटमा परेपनि मानविय धर्म निर्वाह गर्नका लागि विभिन्न स्थानमा सशस्त्र प्रहरीका एक एक जवान एवं अधिकृतहरू खटिएर सम्भावित बाढी एवं डुबानको जोखिमबाट जोगाउको लागि दिनरात खटिरहेको एसपि कर्णजितले बताए । वागमती र लाल बकैया नदी आएको बाढीले बाँध फुट्ने एवं कटान भईरहेको स्थानहरूमा रातभरी जनरेटरबाट बत्ति बालेर नियन्त्रणको कार्यमा सुरक्षाकर्मी खटिरहेको बताए ।

बागमती नदीमा आएको बाढीले राजदेवी नगरपालीकाको ब्रम्हपुरी, बसतपुर, माधवनारायण नपाको पिपरारजबाडा र लाल बकैया नदीमा आएको बाढीले परोहा नपाको तेजापाकड र बौधीमाईको १ र २ मा बनाएको तटबन्ध नै तिव्ररुपमा कटान गरिरहेको छ । उक्त स्थानहरूमा जनरेटर बालेर नेपाल प्रहरी, सशस्त्र प्रहरी, नेपाली सेनाको साथै स्थानीय बासिन्दाहरू कटान कार्यलाई नियन्त्रणमा लिन रातभरी खोलामा जोखिम मोलेर नियन्त्रणको काम गरिरहेको प्रमुख जिल्ला अधिकारी वासुदेव घिमिरेले बताए ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस्

error: Content is protected !!