‘सलाम’ नगरेपछि कार्यकक्षमै बोलाएर इनिस्पेक्टरको सातो लिने सिडिओ

घोराही, २६ कात्तिक । दाङ जिल्लाका प्रमुख जिल्ला अधिकारी (सिडिओ) गजेन्द्रबहादुर श्रेष्ठले एकजना प्रहरी निरीक्षक (इनिस्पेक्टर) द्वारा ‘सलम’ नगरेपछि आफ्नै कार्यकक्षमै बोलाएर हप्काएको खुसाला भएको छ ।

ढिलो गरेर प्राप्त यो घटनाले सिडिओ श्रेष्ठका कारण दाङका प्रहरीहरूको मनोवल खस्किएको एकजना प्रहरी निरीक्षकले बताए । ती प्रहरी निरीक्षकले सलाम नगरेको विषयमा सिडिओ श्रेष्ठले तत्कालीन प्रहरी प्रमुख एसपी दुर्गा सिंहमार्फत बोलाएर आफ्नै कार्यकक्षमा हपारेको स्रोतले जनाएको छ ।

‘सिडिओ सापले आफ्नै कार्यकक्षमा बोलाएर प्रहरी निरीक्षकलाई गाली गर्नुभयो । त्यसपछि सलाम गर्ने सहमति भयो’, स्रोतले भन्यो, ‘सिडिओ सापले भनेपछि त्यस बेलाको दाङको प्रहरी प्रमुख एसपी दुर्गा सिंह आफैले प्रहरी निरीक्षकलाई श्रेष्ठको कार्यकक्षमा लैजानु भएको थियो ।’

एसपी सिंहकै अगाडि सिडिओ श्रेष्ठले गाली गर्दा ती प्रहरी निरीक्षकले आफ्नो अपमान भएको महशुस गरेका थिए । सिडिओ श्रेष्ठले एसपी सिंहकै अगाडि सातो लिएका प्रहरी निरीक्षकको नाम गोप्यताका कारण लेखिएको छैन । ती इनिस्पेक्टरको नाम दैनिक नेपाललाई सँग छ । यस विषयमा दाङ प्रहरीले केही प्रतिक्रिया दिन मानेन ।

सिडिओ श्रेष्ठले हपारेपछि जिल्ला प्रहरी कार्यालय दाङका प्रहरीहरू आजकाल सर्तक छन् । सिडिओ श्रेष्ठलाई देख्नेवित्तिकै ठाउँको ठाउँ सलाम गर्ने गर्छन् । यो कार्यको जिल्ला प्रहरी कार्यालय दाङका उच्च अधिकारीहरू सन्तुष्ट छैनन् ।

स्रोतका अनुसार दुई महिनाभित्रै काज सरुवा भएका दाङका प्रहरी प्रमुख एवम् एसपी कृष्णहरि शर्माले पनि प्रमुख जिल्ला अधिकारी श्रेष्ठलाई कहिल्यै ‘सलाम’ गरेका थिएनन् ।

एसपी शर्माले सलाम नगरेपछि अपमान भएको ठानेका सिडिओ श्रेष्ठकै दवावमा दुई महिनाभित्रै दाङबाट काज सुरुवा गरिएको चर्चा दाङमा चल्न थालेको छ । दशैँ सकिने वित्तिकै काठमाडौं आएका सिडिओ श्रेष्ठले एसपी शर्मालाई काज सुरुवा गराएरै दाङ फिर्ता भएका थिए ।

सिडिओ श्रेष्ठले शर्माको सुरुवामा आफ्नो कुनै संलग्नता नरहेको दाबी गर्दै आएका छन् ।

राजनीतिक पहुँचका आडमा दाङमा अड्डा जमाएर बसेका सिडिओ श्रेष्ठले आफूलाई कसैले पनि हटाउन नसक्ने भनेर आफू निकटकाहरूलाई भन्ने गरेको स्रोतले जनाएको छ । तोकिएको कार्यकाल भन्दा पनि धेरै समयदेखि श्रेष्ठ दाङमा कार्यरत छन् । -दैनिक नेपाल

प्रतिक्रिया दिनुहोस्

error: Content is protected !!